nieuws

Student en op zoek naar vakantie- of weekendwerk?

Leen Martens28 juni 2021
Student in magazijn
Goed nieuws! Je uren van het derde kwartaal (juli-september) 2021 tellen niet mee voor je resterende uren. Je zal ze dus niet op je teller zien. De nieuwe maatregel voor het derde kwartaal 2021 geldt voor alle studenten.

Je mag als student in het derde kwartaal van dit jaar onbeperkt werken, zonder dat dit in mindering gebracht wordt met je pakket van 475 uur per jaar (‘je contingent’). Je hoeft in deze periode dus geen rekening te houden met je 475 uur. 

Heb je in de eerste helft van dit jaar alle uren al opgebruikt? Ook dan krijg je drie extra maanden om aan de slag te gaan!

De uren van het eerste en het tweede kwartaal 2021 worden echter wel geteld zoals gewoonlijk. Dit geldt niet voor studenten die werken in de gezondheidszorg en het onderwijs, voor hen werden de uren van het eerste en tweede kwartaal van 2021 al niet meegeteld.


Wat zijn die 475 uur?

Als student krijg je van de overheid elk kalenderjaar een pakket van 475 uur (je ‘contingent’) waarin je minder sociale bijdragen betaalt dan een gewone werknemer.

Meer dan 475 uur werken mag, maar dan worden de sociale bijdragen hoger vanaf het 476ste gewerkte uur.

Tijdens de coronacrisis worden extra maatregelen genomen voor studentenarbeid. Alle details hierover vind je op de pagina van student@work.  


Wil je nog wat bijverdienen? Waar wacht je nog op? 

Synergie zoekt nog studenten voor in de horeca, logistiek, schoonmaak, administratie, supermarkt, ... 

Je vindt bij Synergie zeker een studentenjob die bij jou past! 

Interesse?

Solliciteer meteen! 

Andere blogposts die jou misschien interesseren

Podcast blogartikel Zo blijft je salesaanpak authentiek met Lotte Teughels Office Manager bij Synergie
tips18 november 2025

Authentieke sales: verkoop op jouw eigen manier

In deze nieuwe Growth Talk-aflevering duiken we in een onderwerp dat vaak gemeng...

Podcast blogartikel Zo werk je gestructureerd binnen je team met Shana Obyn Office Manager bij Synergie
tips18 november 2025

Werk in evenwicht: tips voor gestructureerd werken als young professional

In deze Growth Talk-aflevering van Talk to C duiken we in een thema dat elke you...

Podcast blogartikel De voordelen van mentorship aan het begin van je carrière met Robin Clément trainee bij Synergie
tips24 oktober 2025

Zet jezelf positief in de verf als starter: tips voor young professionals

In deze aflevering van de Growth Talk podcast van Talk to C ontdek je hoe je je ...